Kühtreiber, s.r.o. je česká společnost, která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem svařovací techniky a příslušenství.

Firma vznikla v roce 1998. Zpočátku působila převážně na tuzemském trhu, kde si vybudovala rozsáhlou distribuční a obchodní síť. Postupný rozvoj firmy a rozšiřování sortimentu vedlo k expanzi do dalších zemí Evropy. Následně se podařilo získat důležité obchodní partnery i na jiných kontinentech. Hlavního cíle společnosti, kterým je spokojený zákazník, je dosahováno snahou o maximální spolehlivost strojů, rychlé dodávky zboží, perfektní servisní a prodejní podporu včetně poradenství a neustálé rozšiřování výrobního a obchodního zázemí.

Společnost v dnešní době vyrábí a dodává několik desítek typů a variant svařovacích stojů KIT, KITin, MAKin a FÉNIX pro svařování metodami MMA, TIG a MIG/MAG a také plazmové invertory pro dělení kovů. Zabývá se i prodejem svařovacích a řezacích hořáků, ochranných masek, náhradních dílů, redukčních ventilů, elektrod a dalšího příslušenství. Velký důraz je kladen na kvalitu výrobku a jednotlivých komponentů. Všechny stěžejní součásti strojů jsou vyráběny ve vlastním výrobním závodě v České republice, kde probíhá i finální montáž.

ODDĚLENÍ VÝROBY TRANSFORMÁTORŮ

Jednou z nejdůležitějších součástí svařovacího stroje je transformátor. Společnost Kühtreiber si transformátory a ostatní vinuté prvky vyrábí sama ve vlastní provozovně. Tím se stala nezávislou na dodavatelích a má jistotu v kvalitě a provedení.

V první řadě se jedná o speciální svařovací transformátory, které svou konstrukcí a technickými parametry musí splňovat požadavky na bezpečnost a odolnost a především s nimi lze dosáhnout výborných svařovacích vlastností.

Dále společnost Kühtreiber vyrábí ovládací transformátory pro napájení zařízení strojů, jako jsou stykače, posuvy, ventilátory, předehřev plynu, chlazení a podobné.

ODDĚLENÍ VÝROBY PLOŠNÝCH SPOJŮ

Dosažení a udržení vysoké úrovně výrobku Kühtreiber je závislé jednak na použitých součástkách, které jsou dodávány přímo od renomovaných evropských výrobců, ale především na technologiích, použitých při výrobě.

Firma Kühtreiber je vybavena moderní automatickou linkou na osazování desek plošných spojů (DPS) s technologií od světových výrobců značek DEK a Yamaha. Zvolený koncept linkové výroby (In-line) zajištuje maximální úroveň kvality výrobku, vysokou kapacitu výroby a snížení nároku na lidskou práci. Osazování klasických součástek a nestandardních SMD součástek se provádí na ručních pracovištích vybavených tvarovacími zařízeními a manipulátory. Samozřejmostí jsou mezioperační kontroly včetně optické inspekce, oživování a testování jednotlivých částí i hotových výrobku.

ODDĚLENÍ KOVOVÝROBY

Skříně a kryty svařovacích strojů a prakticky veškeré plechové komponenty jsou rovněž vyráběny přímo ve společnosti Kühtreiber. K tomuto účelu je společnost vybavena moderními CNC stroji TRUMPF a DURMA. K dalšímu opracování jsou používány konvenční a CNC obráběcí stroje. Výroba probíhá v jednotlivých fázích, jako jsou vysekávání, ohýbání, bodové svařování, broušení a finální kompletace.

Firma je tak plně soběstačná i v této fázi výroby svářeček a je připravena velice rychle reagovat na požadavky zákazníku.

ODDĚLENÍ MONTÁŽE

Výroba strojů KIT probíhá na pěti pracovištích montážní linky, kde jsou definovány jednotlivé fáze kompletace stroje. Tím je zaručena vysoká produktivita a minimální chybovost.
Po fázi montáže se svařovací stroje dostává do fáze finální kontroly, která probíhá ve dvou krocích.

  • Vizuální kontrola – mechanická poškození laku, deformace na jednotlivých částech stroje
  • Technická kontrola – kontrola funkčnosti a bezpečnosti stroje

Finální kompletace invertoru se provádí ručně dle stanovených pravidel a návodu, každá použitá deska k montáži obsahuje informaci o finální zkoušce funkčnosti plošného spoje. Zkompletovaný stroj je nestaven na požadované parametry a detailně testován na výstupní kontrole.